Joseph A. Herter

Urodzony w 1945 roku w Detroit, ukończył studia muzyczne na University of Michigan w Ann Arbor, specjalizując się w pedagogice muzycznej. Studiował także dyrygenturę pod kierunkiem Elizabeth Green, Thomasa Hilbisha, Maynarda Kleina i Gustava Meiera, a także dyrygenturę chóralną w Westminster Choir College z Robertem Shaw (1981) oraz w Tanglewood Institute z Seiji Ozawa i Kurtem Masurem (1984). Pracował jako dyrektor muzyczny w kościołach rzymsko-katolickich w Detroit.
W 1974 roku osiedlił się w Polsce, podejmując obowiązki dyrektora muzycznego Amerykańskiej Szkoły w Warszawie (American School of Warsaw). W 1990 roku założył chór Cantores Minores. Współpracował z wieloma polskimi orkiestrami. Przez wiele lat dyrygował gościnnie w Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz na licznych festiwalach.
Jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, Joseph Herter prowadził badania nad polską muzyką chóralną oraz uczestniczył w seminarium dyrygenckim w Tanglewood. W 2001, dzięki pomocy finansowej Fundacji Ars Musica Poloniae w Los Angeles, prowadził studia nad życiem i twórczością Zygmunta Stojowskiego, które zaowocowały publikacją „Zygmunt Stojowski: Life and Music” wydaną przez Polish Music Center, University of Southern California.