Joseph A. Herter

Urodzony w 1945 roku w Detroit, ukończył studia muzyczne na University of Michigan w Ann Arbor, specjalizując się w pedagogice muzycznej. Studiował także dyrygenturę symfoniczną oraz chóralną, m.in. w Westminster Choir College z Robertem Shaw oraz w Tanglewood Institute z Seiji Ozawą i Kurtem Masurem. Przez kilka lat pracował jako dyrektor muzyczny w kościołach rzymskokatolickich w swym rodzinnym mieście.

W 1974 roku osiedlił się w Polsce, podejmując obowiązki dyrektora muzycznego w American School of Warsaw. W 1990 roku założył chór Cantores Minores, który prowadził przez prawie trzydzieści lat, zdobywając liczne nagrody i uznanie w Polsce, a także podczas koncertów i konkursów w Europie i USA.

Współpracował z wieloma polskimi orkiestrami. Dyrygował gościnnie w Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, oraz na licznych festiwalach.
Jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku,  prowadził badania nad polską muzyką chóralną oraz nad życiem i twórczością Zygmunta Stojowskiego. Zaowocowały one publikacją „Zygmunt Stojowski: Life and Music” wydaną przez Polish Music Center, University of Southern California.

Otrzymał wiele nagród przyznanych przez Senat RP, Ministerstwo Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr oraz The Polish Singers Alliance of America. Odznaczony Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem “Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS”.

Zmarł 12 grudnia 2019 roku.