Michael J. Oczko

Urodzony 7 marca 1953 roku w Kanadzie zmarł 18 października 2010 roku w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczął jako chłopiec w sławnej St. Michael’s Cathedral Choir School w Toronto. Zaawansowane nauki pobierał w Toronto Royal Conservatory, University of Manitoba oraz w University of British Columbia.

W czasie pobytu w Manitoba pracował jako organista i chórmistrz w St. Mary s Roman Catholic Cathedral w Winnipeg, a w Vancouver jako naczelny dyrygent Vancouver Island Symphony Orchestra. Jako kompozytor otrzymał nominację Kanadyjskiej Akademii Filmowej do nagrody Genie za najlepszą muzykę do filmu fabularnego, za film Walls (1980).

Po powrocie do Polski zamieszkał w Warszawie, gdzie od 1990 roku pracował jako doradca ds. public relations dla firmy Impac Ltd., Nationale Nederlanden (ING) oraz Allianz. Pracę zawodową łączył z muzyką, akompaniując warszawskiemu chórowi Cantores Minores, włączając w to ostatnie miesieczne tournee koncertowe po Stanach Zjednoczonych oraz grając na fortepianie na niedzielnych nabożeństwach w Warsaw International Church.