Władze Zespołu

Marcin Krzeczunowicz Członek Komisji Rewizyjnej
Adam Lorenc Członek Komisji Rewizyjnej
Jakub Kopryk Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Urodzony 7 marca 1953 roku w Kanadzie zmarł 18 października 2010 roku w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczął jako chłopiec w sławnej St. Michael’s Cathedral Choir School w Toronto. Zaawansowane nauki pobierał w Toronto Royal Conservatory, University of Manitoba oraz w University of British Columbia.

W czasie pobytu w Manitoba pracował jako organista i chórmistrz w St. Mary s Roman Catholic Cathedral w Winnipeg, a w Vancouver jako naczelny dyrygent Vancouver Island Symphony Orchestra. Jako kompozytor otrzymał nominację Kanadyjskiej Akademii Filmowej do nagrody Genie za najlepszą muzykę do filmu fabularnego, za film Walls (1980).

Po powrocie do Polski zamieszkał w Warszawie, gdzie od 1990 roku pracował jako doradca ds. public relations dla firmy Impac Ltd., Nationale Nederlanden (ING) oraz Allianz. Pracę zawodową łączył z muzyką, akompaniując warszawskiemu chórowi Cantores Minores, włączając w to ostatnie miesieczne tournee koncertowe po Stanach Zjednoczonych oraz grając na fortepianie na niedzielnych nabożeństwach w Warsaw International Church.

Michael J. Oczko Ś.P. Pianista, organista i kompozytor

Urodzony w 1945 roku w Detroit, ukończył studia muzyczne na University of Michigan w Ann Arbor, specjalizując się w pedagogice muzycznej. Studiował także dyrygenturę symfoniczną oraz chóralną, m.in. w Westminster Choir College z Robertem Shaw oraz w Tanglewood Institute z Seiji Ozawą i Kurtem Masurem. Przez kilka lat pracował jako dyrektor muzyczny w kościołach rzymskokatolickich w swym rodzinnym mieście.

W 1974 roku osiedlił się w Polsce, podejmując obowiązki dyrektora muzycznego w American School of Warsaw. W 1990 roku założył chór Cantores Minores, który prowadził przez prawie trzydzieści lat, zdobywając liczne nagrody i uznanie w Polsce, a także podczas koncertów i konkursów w Europie i USA.

Współpracował z wieloma polskimi orkiestrami. Dyrygował gościnnie w Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, oraz na licznych festiwalach.
Jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku,  prowadził badania nad polską muzyką chóralną oraz nad życiem i twórczością Zygmunta Stojowskiego. Zaowocowały one publikacją „Zygmunt Stojowski: Life and Music” wydaną przez Polish Music Center, University of Southern California.

Otrzymał wiele nagród przyznanych przez Senat RP, Ministerstwo Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr oraz The Polish Singers Alliance of America. Odznaczony Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem “Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS”.

Zmarł 12 grudnia 2019 roku.

Joseph A. Herter Ś.P. Honorowy Dyrygent - Założyciel Chóru Cantores Minores

Urodzony w 1944 roku w Drohiczynie. W latach szkolnych i studenckich był czynnym sportowcem; uprawiał siatkówkę oraz szermierkę, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski w szabli w kategorii juniorów. W 1970 roku ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Jest specjalistą w dziedzinie budownictwa, posiada uprawnienia rzeczoznawcy budowlanego, sprawuje nadzór projektowy i inwestycyjny. Odznaczony m.in. Srebrną Odznaką Honorową Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Honorową Odznaką za Zasługi dla Budownictwa, Srebrnym Krzyżem Zasługi, oraz Złotym Medalem za Wieloletnią Służbę. Zaangażowany w działalność Cantores Minores od czasu jego powstania. Przez wiele lat pełnił obowiązki prezesa Zarządu Stowarzyszenia Śpiewaczego Cantores Minores.

Ryszard Gieros Honorowy Prezes Zarządu i Założyciel Chóru Cantores Minores

Absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. E. Młynarskiego w Warszawie w klasie
wiolonczeli. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Partner założyciel kancelarii adwokackiej Nobilis Partners Graboś Grocholski Lenartowicz sp.k. Wydawca książek o tematyce historycznej. Członek Zarządów fundacji Kawalerów Maltańskich. Od 1991 roku śpiewa w Cantores Minores, z którym występował jako asystent dyrygenta, akompaniator i solista. Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi i Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Henryk Grocholski Prezes Zarządu i Chórzysta
Michał Ossowski Wiceprezes Zarządu i Chórzysta

Ukończył Ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Telekomunikację na Politechnice Warszawskiej. Menadżer IT oraz Kierownik Projektu specjalizujący się w rozwiązaniach informatycznych wspierających łańcuch dostaw w dużych przedsiębiorstwach. Związany z chórem Cantores Minores jako chórzysta i solista od 1995 roku.

Jarosław Smolarz Skarbnik

Ukończył Ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje jako Starszy Analityk w The Royal bank of Scotland PLC. W młodości trenował kolarstwo szosowe; obecnie wciąż spędza dużą część wolnego czasu na dwóch kółkach. Mimo braku muzycznego wykształcenia od 1995 roku aktywnie uczestniczy w życiu chóru, biorąc udział w licznych wyjazdach, koncertach i konkursach.

Tomasz Praczyk Sekretarz i Chórzysta

Absolwent Wydziału Muzykologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w klasie organów oraz fortepianu. Ukończył także Podyplomowe Studium dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez kilka lat pracował jako organista w Parafi NMP Matki Kościoła w Warszawie, gdzie założył i prowadził chór mieszany Coro Mater Ecclesiae.

Był także członkiem Chóru Musica Sacra przy Katedrze św. Floriana. Związany z Cantores Minores od roku 1990. Po ukończeniu studiów występował z chórem nie tylko jako solista, ale także jako akompaniator i asystent dyrygenta. We wrześniu 2016 roku objął funkcję dyrygenta chóru.

Na Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Pradze w 2017 roku uznany został za najlepszego dyrygenta Festiwalu.

Franciszek Kubicki Dyrygent Chóru
Jakub Caban Członek Zarządu i Chórzysta